Kommenteeri

Lapua Euroopa KV Tallinna etapp

Euroopa esimene rahvusvaheline laskevõistlus peale eriolukorra piirangute leevendamist peeti nädalavahetusel  Männikul. "Lapua European Cup 25 m pistol" nime kandval võistlussarja I etapil  osales 4 riigist 20 püstolilaskurit
Mõlema kavas olnud harjutuse võitis kindla ülekaalu ja suurepäraste tulemustega Peeter Olesk.  
Täiskaliibrilise püstoli harjutuses kordas ta Raal Kuruse nimel juba 22 aastat püsivat Eesti rekordit. Kuid koos Fred Raukase ja Reijo Virolaineniga ületati võistkondlik rekord 5 silmaga. See tagas ka kindla esikoha Soome II ja Soome I võistkonna ees.
Individuaalselt oli Eesti meeste omavaheline järjestus sama, mis nädal varem riigi meistrivõistlustel, kuid kõigi tulemused olid paremad. Nii kindlustas Nemo Tabur endale 574 silma ja 5. kohaga esinemisõiguse sarja finaalis oktoobrikuises Portugalis. Fred Raukas lasi välja 570 silma ja Reijo Virolainen 568, millega said vastavalt 8. ja 10 koha ning jäid esialgi finaali ootelehele.
Pühapäeval jätkas Peeter Olesk raudse kindlusega ja võitis teise individuaalse kulla 576 silmaga. Siin jäi veelgi pikema habemega Eesti rekordist puudu 3 silma. Neeme Pajusaare nime taga on rekorditetabelis number 579 ja aastaarvuks 1977. Võistkonnakaaslased seekord Peetrile piisavalt tuge ei pakkunud ning seepärast tuli leppida meeskondlikus heitluses pronksmedalitega, sest Läti ja Soome I koondise kolmikud lasid 9 silma rohkem. Kuldmedalid riputati lõunanaabrite kaela, sest neil oli sisekümneid rohkem. Taas oli paremuselt teine eestlane meie teise võistkonna liige Nemo Tabur, kes 562 silma ning 5. kohaga sai ka siit finaalikoha.
Portugali pileteid jagatakse veel Rootsi ja Taani etappidel, kuid kas  nendega oktoobris midagi peale on hakata, sõltub eelkõige olukorrast viiruserindel.

Tulemused köideti raamutusse nimega Results Book

Lisa kommentaar

Email again: