Kommenteeri

Õhkrelva hooaeg on lõppenud

Eelmisel nädala peeti selle talve viimased tähtsamad õhkrelva võistlused ja nii võib hooajale joone alla tõmmata.

Euroopa meistrivõistlustel Mariboris esindas Elva Laskespordiklubi Reijo Virolainen. Kui varem oli kavas igal laskuril vaid üks harjutus, siis seekord lisandus programmi uus tõenäoline olümpiala segavõistkonna laskmine.

Põhiharjutuses 60 lasku õhupüstolist Reijo oma hetkel mitte kõige paremat vormi parandada ei suutnud. Eesti meistrivõistlustel lastud tulemusele lisandus vaid üks silm, kuid Euroopa tippudega konkureerides andis 564 silma vaid 59. koha. Finaali viis seekord Reijole parematel päevadel täiesti jõukohane 578 silma. Seal tuli Euroopa meistriks siiani peamiselt olümpia kiirlaskmises tiitleid võitnud Christian Reitz Saksamaalt.

Segavõistkonna harjutuses esindas Reijo Eestit koos narvalanna Veera Rumjantsevaga, kes põhiharjutuses samuti ebaõnnestus, olles 357 silmaga 63.kohal. Esmakordselt tiitlivõistlustel kavas olnud distsipliinis osales 26 kaheliikmelist võistkonda. Esmalt lasti kvalifikatsioonis 30 minuti jooksul 25 lasku, seega võistkonna tulemus moodustus kahe võistleja 50 lasust. Veera ja Reijo alustasid hästi ja olid 20 lasu järel poolfinaali kohas kinni, kuid kolmas seeria tuli kahepeale vaid 90 silma ja nii tuli tihedas konkurentsis lõpuks leppida 469 silma ja 17. kohaga. Poolfinaalist jäi puudu 8 silma. Kaheksa paremat võistkonda moodustasid kaks neljaliikmelist poolfinaalgruppi, mille võitjad selgitasid Euroopa meistri ja teise koha omanikud pronksmedali võitja duell-laskmises ühe lasu kaupa, kus parema summa teinud paar saab punkti. Võidab esimesena 5 punkti kogunud võistkond. Esimese Euroopa meistri kuldmedali sai Serbia võistkond võiduga Venemaa üle skooriga 5:4.

Koduse hooaja lõpuvõistlused peeti samal ajal Haapsalus. Laupäeval selgitati Eesti noorte meistrid vanusegrupis kuni 18 aastat. Elva püssilaskurid esinesid oma võimete kohaselt. Tüdrukute võistkond vahetas eelmise aasta pronksmedalid hõbedaste vastu, kaotades vaid Narva võistkonnale. Individuaalselt oli Marianne Tavits 372 silmaga viies, Maarja Pihlap 371 silmaga kuues ja Marleen Riisaar 362 silmaga kaheksas. Võitis jaanuaris Elvas ka juunioride meistriks tulnud Sigrit Juhkam Männikult 388 silmaga.

Poiste võistkonda me kokku ei saanud, kuid mõlemad individuaalvõistlejad Märt Lok ja Mart-Mikael Habicht püstitasid isiklikud rekordid ja olid vastavalt 363 silmaga 11. ja 362 silmaga 14. kohal 30 võistleja hulgas.

Järgmisel päeval toimunud MSL „Jõud“ meistrivõistlustel lisandusid noortele täiskasvanute ja veteranide klassi laskurid ning tulemusi loeti kümnendik täpsusega. Eelmise päeva laskmisega võrreldes suutsid edukamad olla Marianne ja Marleen, kes noorte arvestuse said kolmanda ja neljanda koha tulemustega 392,4 ja 390,0 silma. Pronksmedali võitsid elvalastest veel Ele Loot naiste õhupüssi harjutuses 400,9 silmaga ning Lennart Pruuli meeste samas harjutuses 398,0 silmaga. Meie parimana võttis hõbemedali meesveteranide õhupüstoli harjutuses Heldur Kurig 369 silmaga. Võistkondlikus arvestuses konkureerisid maakonnad. Siin sai Tartumaa, mille moodustasid põhiliselt Elva ja Ülenurme klubide laskurid,  tänu suurearvulisele ja ühtlaselt hästi esinenud võistkonnale kindlalt teise koha. Üldvõitjaks tuli koduseinte toel Läänemaa võistkond.

Õhkrelva hooajaga võime kokkuvõttes rahule jääda. Erinevatelt tiitlivõistlustelt on saadud 5 medalit. Tulemustes on hästi edasi liikunud meie noorteklassi laskurid. Veidi tagasihoidlikum on areng olnud juunioride osas, kellel on olnud keeruline ühitada treeninguid gümnaasiumi lõpetamise ja kõrgkooli õpingutega. Siiski pingutatakse mõlemal rindel ja juba valmistutakse suvisteks tiitlivõistlusteks. Püstolit ei viska põõsasse ka meie esilaskur Reijo, kes sai sellest tõusude ja mõõnadega hooajast nii mõnegi tarkuse kõrva taha panna, et suvel neid rakendada.