Kommenteeri

Heli Rassi 45.memoriaal

Elva ühe andekama laskuri Heli Rassi mälestuseks on nüüd rahvusvahelist laskevõistlust peetud 45 korda järjest.

Traditsiooniliselt aprilli lõpus toimuval välishooaja esimesel võistlusel on nende aastate jooksul tulnud ette vägagi ekstreemseid ilmaolusid.

Paraku jääb ka tänavune võistlus osalejatele meelde eelkõige külma, tuulise ja vihmase ilma poolest, mis avaldas halba mõju eelkõige püssilaskurite tulemustele.

Seda suurem on rõõm, et Elva laskurid suutsid raskete tingimustega hästi toime tulla ning kõrges konkurentsis edukalt esineda. Kõige rohkem auhinnalisi kohti tõi traditsiooniliselt Reijo Virolainen. Ta sai teise koha täiskaliibrilise püstoli harjutuses 571 silmaga, kaotades vaid Peeter Oleskile, kes suutis ületada suurmeistri normi 583 silmaga. Vabapüstolis lasi Reijo põhiharjutuses 533 silma, mis oli paremuselt teine tulemus lätlase Igors Aleksandrovsi 551 silma järel. Finaalis pidasid nad väga tasavägise duelli, kus Reijo juhtis kuni 17. lasuni, kuid siis läks konkurent mööda ja edu käest ei andnud. Tulemused 227,5 ja 224,7 peaksid olema Läti ja Eesti rekordid, kuna uut 24 lasulist finaali formaati lasti esimest korda.

Reijo oli juhtimas ka standardpüstoli harjutust kuni viimase seeriani, kuid seekord sooritasid selle temast paremini Peeter Olesk ja Nemo Tabur. Harjutuse võitis Olesk 575 silmaga, teine oli Tabur 574 ja Reijo jäi kolmandaks 571 silmaga. Kõigi kolme tulemus ületab suurmeistri normi, mis annab alust tõsiselt kaaluda Eesti võistkonna väljapanemist Euroopa meistrivõistlustel selles harjutuses.

Võistluse viienda suurmeistri normi saavutas naiste õhupüssis Valerija Koljuhhina 414,9 silmaga.

Vahelduva kiirusega "Jooksva metssea" harjutuses võitis Elvale kolmanda koha Henri Pikk 353 silmaga, kaotades Männiku klubi laskurile Endi Tõnismaale, kes võitis 362 silmaga ja Haapsalu ainukesele võistlejale Arles Taalile, kelle tulemuseks märgiti 359 silma.

Juunioride klassis tuli Karita Ers lamades harjutuses 597,5 silmaga teiseks, kaotades vaid Männiku klubi neiule Kaisa-Mai Kallastele, kelle tulemus oli 602,1 silma. Meesjuunioride hulgas sai kaks kolmandat kohta Siim Christian Reppo-Sirel, kes kaotas mõlemas harjutuses Läti ja Soome parimatele, kuid edestas kõiki eestlasi.

Tundus juba, et seekord jääb esikoht Elvasse tulemata. Ainuke lootus oli viimasena peetud meeste lamades harjutuse finaalil, kus kaheksa parema hulka lasid ennast kolm Elva klubi laskurit. Margus Uin kukkus sealt välja esimesena ja Marek Tamm kolmandana saades vastavalt 8. ja 6.koha. Kuid viimasena finaali pääsenud Lennart Pruuli asus esimesest seeriast alates võistlust juhtima ning kuigi narvalane Andrei Mihhailov sai ta vahepeal kätte ning läks möödagi, siis lõpuks jäi ikkagi Lennart 0,3 silmaga peale ning tõi Elvale selle võistluse ainukese esikoha.

Igavesti rändavad karikad läksid parima tulemuse eest kolm harjutust võitnud Peeter Oleskile ja naiste püssiharjutuste parima summa eest Anžela Voronovale.
Rohkem numbreid on võistluse protokollis:
Juubelihõngulise võistluse avamisel käis sportlasi tervitamas Tehvandi Spordikeskuse juhatuse esimees Jaak Mae. Koostööpartnerite ja toetajate tänamiseks peetud banketil oli aukülalisena kohal Elva lasketiiru asutaja ja esimene direktor Mihkel Päärde. Edukale võistluse korraldamisele ja auhinnalaua rikkamaks muutmisele aitasid kõvasti kaasa Elva Linnavalitsus, Kultuurkapital, Hasartmängumaksu Nõukogu, Tartumaa Spordiliit, Trapper OÜ, Estasport MTÜ, Saint-Gobain Glass Eesti SE, Elva Tarbijate Ühistu, Salvest AS ja Teknos OÜ.