Kommenteeri

Eesti Karikavõistluselt 4 karikat Elvasse

Kui naiste lamades harjutuses oli Tuuli Kübarsepp 66 punktiga karikavõidu kindlustanud juba enne viimast etappi, siis Reijo Virolainen pidi MäLK auhinnavõistlusel kõvasti pingutama, et kolme käeulatuses olevat karikat endale saada.

Reijo tuli selle ülesandega hiilgavalt toime, võites kõik neli kavas olnud püstoli harjutust. Kuigi Peeter Olesk seekord ei osalenud, ei vähenda see Reijo saavutust, sest tema võidutulemused olid väga kõrgest klassist.

Vabapüstolis saavutatud 559 silma on tulemus, millele Eesti laskurid pole viimase kümne aasta jooksul ligilähedalegi saanud. Isiklik rekord paranes kaheksa silma võrra ja üldvõitja karikas tuli 78 punktiga. Kaksikvõidu kindlustas Elva Laskespordiklubile Aivar Vanakamar 64 punktiga.

Täiskaliibrilise püstoli harjutuses kolmandalt kohalt karika võitmiseks lasi Reijo suurmeistri normi ületava 581 silma ning möödus nii võistlusel 574 silmaga teiseks jäänud Nemo Taburist, kui puudunud ja kolmandaks kukkunud Peeter Oleskist.

Kolmandat karikat standardpüstoli harjutuses läks Reijo püüdma Eesti rekordi graafikus. Viimane seeria oleks olnud vaja lasta 94 silma, kuid tuli vaid 88. Sellele vaatamata andis 574 silma suurmeistri normi, kindla esikoha ja kahe punktiga karikavõidu Peeter Oleski ees. Reijo heast vormist kogu hooaja vältel annab kinnistust tõsiasi, et nendes kolmes karikavõidu toonud harjutuses ei langenud ta kordagi allapoole teisest kohast.

Olümpia kiirlaskmises polnud Reijol võimalust karikasarjas esikolmikusse tõusta, kuid esikoht, mis tuli ühe silmaga Nemo Taburi ees, jättis viimase Peeter Oleski järel ühe vähem punktiga teiseks.

Meeste lamades harjutuses võitis Andrei Mihhailov Narvast 616,4 silmaga hooaja neljanda esikoha ja sai karika ülekaalukalt 68 punktiga. Teise ja kolmanda koha said võrdse 610,5 silmaga 65 aastane südamekirurg Toomas Aro ja 19 aastane vastne Tartu Ülikooli arstiteaduskonna tudeng Siim Christian Reppo-Sirel. Sellega kindlustas Siim endale üldarvestuse kolmanda koha karika ning Toomas tõusis neljandaks. Teine oli narvalane Vladislav Lušin.

Elva noortest laskuritest sai parimana Karita Ers neidude standardis 553 silmaga neljanda koha. Kuid meie noorim osaleja Marleen Riisaar lasi lamades harjutuses oma uue Feinwerkbau püssiga kohe esimesel võistlusel esimese seeria 100 silma ja sai sellega täieõiguslikuks 100 Silma Seltsi liikmeks. Ta jätkas lõpuni hästi ja uuendas isiklikku rekordit üle 17 silma. 602.8 andis naiste arvestuses 13. koha. Võitis Karina Kotkas KL Pärnumaa malevast 620 silmaga.