Kommenteeri

Medaleid ja karikaid Narvast

Elva püssi naiskond tuli sellel aastal teist korda Eesti meistriks, meeste püstoli võistkond lisas oma kollektsiooni pronksmedalid.

Eile toimusid Narvas Eesti karikavõistlused ning võistkondlikud meistrivõistlused õhkrelvadest laskmises. Nagu eelmine nädalavahetus sai loodetud, tõid ka seekord meie laskurid karikaid ja medaleid Elvasse.
Naiste õhupüssi harjutuses saavutas Tuuli Kübarsepp kolmanda koha 406,3 silmaga, ilma komadeta tulemus 386 silma. Ele Loot lasi tulemuseks 403,6 silma ja tasuks viies koht. Kusjuures ilma komadeta tulemus 387 silma on Ele uus isiklik rekord. Karita Ers saavutas seitsmenda koha 398,3 silmaga (379). Marianne Tavits lasi samuti isikliku rekordi 376 silma ja komadega arvestuses andis tema 395,3 silma tugevas konkurentsis kaheksanda koha.

Aga mis kõige tähtsam, võistkondlikus arvestuses tulid meie neiud Eesti meistriteks! Võistkond koosseisus Tuuli, Karita ja Ele edestas sealjuures aastaid ja aastaid valitsenud Narva võistkonda.
Meeste õhupüstolis saavutas Reijo Virolainen kolmanda koha 562 silmaga, Aivar Vanakamar oli 551 silmaga 13. ja Heldur Kurig 539 silmaga 18. Siiski nendest tulemustes piisas, et võistkonnaga tulla kolmandale kohale! Eelmise aasta meistrid võisid pigem olla rahul tulemusega, kuna edestasid neljandat võistkonda ainult kolme silmaga.
Meeste õhupüssis jäid seekord meie laskuritel medalid saavutamata nii individuaalses kui ka võistkondlikus arvestuses. Lennart Pruuli oli 598 silmaga viies (ilma komadeta tulemus siiski 571), Siim Christian Reppo-Sirel 576.2 silma (553) ja esimest korda 60 lasku läbi elanud Märt Lok 546,3 silma (517).